Midyat’ta muhtarlar toplantısı yapıldı

Mardin’in Midyat ilçesinde uzun süredir yapılmayan muhtarlar toplantısı gerçekleştirildi.

Midyat’ta muhtarlar toplantısı yapıldı
Yayınlama: 06.11.2022
11
A+
A-

Muhtarların gündeminde kentin merkez ve kırsaldaki  altyapı, elektrik, ulaşım, iletişim, çevre,su, kömür, doğal gaz gibi konular vardı.

Kaymakam Ahmet Solmaz Başkanlığında, Altunkaya Halk Kütüphanesi konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya;  Belediye Başkan yardımcıları Abdurrahim Çelik, Masum Cengiz, İlçe Emniyet Müdürü Orhan Koç, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Kalender Savaş Ünal, Kaymakam Yazı İşleri Müdürü Mehmet İsa Kurnaz, kurum müdürleri ile mahalle muhtarları katıldı.

Toplantıda, merkez ve kırsaldaki bir kısım mahalle muhtarları mahallelerinin sorunlarını aktardı.

Muhtarların devlet ile vatandaş arasında köprü olduğunu anlatan Kaymakam Solmaz, muhtarların istek ve sıkıntılarının çözüme kavuşturulması için bu tür toplantıların düzenlendiğini söyledi. Uzun bir aradan sonra tekrardan muhtarlarla biraya geldiklerini belirten Solmaz, daha sonra muhtarları dinledi, ilgili kurum yetkililerinde sorunlarla ilgili bilgi aldı.

Kaymakam Solmaz, Mahallesine ve köyüne özveriyle hizmet eden muhtarlara ve kurum müdürlerine teşekkür etti.

Konuşmaların ardından mahallelere yapılan hizmetler, altyapı çalışmaları ve projeler değerlendirildi.

​Kaymakam Solmaz’a ve ilgili kurum temsilcilerine sorunlarını aktaran muhtarlar çalışmaların ivedilikle tamamlanmasını istedi. İlgili kurum temsilcileri sorunların çözümü için notlarını aldı.

Muhtarları dinleyen Kaymakam Ahmet Solmaz,  iletilen talepleri tek tek not alarak muhtarlarla ve toplantıda bulunan ilgililerle görüş alışverişinde bulundu, iletilen taleplerin önem sırasına göre yerine getirileceğini söyledi. (İLKHA)

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.