OSB Müteşebbis Heyeti Vali Demirtaş’ın Başkanlığında Toplandı

OSB Müteşebbis Heyeti Vali Demirtaş’ın Başkanlığında Toplandı
Yayınlama: 24.06.2023
16
A+
A-

Mardin 1.Organize Sanayi Bölgesi (OSB) müteşebbis heyeti Vali Mahmut Demirtaş’ın başkanlığında toplandı.
OSB Yönetim Binasında gerçekleştirilen toplantıya Vali Demirtaş’ın yanı sıra Artuklu Kaymakamı Mesut Tabakcıoğlu, OSB Yönetim Kurulu Başkan V. Nasır Duyan, Başkan Yardımcısı Şükrü Karaboğa, Tekstil Sanayicileri Derneği Başkanı Ahmet Azun, Bulgurcular Derneği Başkanı Faysal Sun ve OSB’de bulunan firma yetkilileri ile Kamu Kurum temsilcilerinden oluşan müteşebbis heyeti üyeleri katıldı.
Toplantıda, gündemdeki konuların görüşülmesinin ardından OSB Başkan V. Nasır Duyan OSB’nin son dönemi hakkında Vali Demirtaş’ı bilgilendirdi.
Toplantıda değerlendirmelerde bulunan Vali Mahmut Demirtaş, İlimizde istikrarın devam etmesi, istihdamın artması ve ihracat rakamlarının artması sevindirici gelişmeler olduğunu dile getirdi.
Mardin 1.Organize Sanayi Bölgesi’nin özellikle bulgur ve makarna gibi sektörlerde ülke ekonomisine ciddi katkı sunduğunu belirten Vali Demirtaş,
‘’ Tam da bu aralar ilimizde ekilen ürünlerin hasat dönemini yaşıyoruz. Çiftçilerimize ve sanayicilerimize bol kazançlar diliyorum. Anız yangınları için de dikkatli olmakta fayda var. Çiftçilerimizin bir yıllık emeklerinin heba olmamasını temenni ediyorum. Stokçuluğun önlenmesi ve fiyat dengesinin sağlanması amacıyla denetimler de sürmektedir. 1. OSB bölgemizde özellikle son yıllarda tekstil yatırımları ve buna bağlı olarak istihdamın artması sevindirici gelişmelerdir’’ ifadelerinde bulundu.
Toplantı dilek ve önerilerin alınmasının ardından sona erdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.