Sanatçı Gülben Ergen, Diyarbakır’da Anaokulu Açılışına Katıldı

Sanatçı Gülben Ergen, Diyarbakır’da Anaokulu Açılışına Katıldı
Yayınlama: 30.04.2023
234
A+
A-

Sanatçı Gülben Ergen ve Çocuklar Gülsün Diye Derneğinin destekleri ile hayırseverler Süleyman Kaya ve Kamuran Kaya’nın bağışıyla dedeleri merhum Hacı Hamit Kaya adına Hani’ye bağlı Gürbüz Mahallesi’nde yaptırılan Çocuklar Gülsün Diye Hacı Hamit Kaya Anaokulu’nun açılışı yapıldı.

(HABER: SEYFETTİN EKEN)

Programa Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, Hani ilçe Kaymakamı Abdullah Yüksel, Hani Belediye Başkanı İbrahim Lale, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, kurum yöneticileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali; “Bakanlığımız, tüm alanlarda olduğu gibi okul öncesi alanda da büyük yatırımlar yaptı, yapmaya devam edecek. Bu amaca katkı yaptıkları için değerli hayırseverlerimiz Süleyman Kaya ve Kamuran Kaya Bey ile Çocuklar Gülsün Diye Derneği Başkanı Gülben Ergen Hanım Efendi’ye çocuklarımız adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

İki derslikli Çocuklar Gülsün Diye Hacı Hamit Kaya Anaokulunun yapımını üstelenen hayırsever Süleyman Kaya ve Kamuran Kaya birer kısa konuşma yaparak küçük yüreklere dokunabildikleri ve rahmetli dedeleri adına okul yaptırdıkları için mutlu olduklarını dile getirdiler.

Hayırseverlerin ardından kürsüye çıkan sanatçı ve Çocuklar Gülsün Diye Derneği Başkanı Gülben Ergen, okul öncesi eğitimin önemini aktararak Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 afet bölgesinde 11 anaokulu projesini hayata geçirdiklerini söyledi. Bütün depremzede çocukların okul öncesi eğitimden faydalanmasını istediklerini ifade eden Ergen, “Her zaman açılışını yaptığımız okulları annelere emanet ediyorum. Her şeyiyle onlar çok güzel bakarlar” diye konuştu.

Ardından kürsüye çıkan Vali Ali İhsan Su, çocukların yürümeye başladığı andan itibaren anaokullarında ve ana sınıflarında eğitim aldıklarını belirterek “Burada inşallah çocuklarımız eğitim alacaklar, kendilerini geliştirecekler ve ülkemize, ilimize, ilçemize önemli hizmetleri sunacaklar” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Su tarafından hayırsever Süleyman Kaya, Kamuran Kaya ve Gülben Ergen’e plaket takdim edildi.

Okulun açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından protokol üyeleri ve vatandaşların okul binasını gezmesiyle program sona erdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.