Şehit ve Gazi Yakınlarından Kayyım Yönetimindeki Belediyeye Tepki

Şehit ve Gazi Yakınlarından Kayyım Yönetimindeki Belediyeye Tepki
Yayınlama: 30.11.2023
62
A+
A-

Diyarbakır’da kayyımla yönetilen Kayapınar Belediyesi, şehit yakınları ve gazilere sunduğu 500 liralık hediye çeki tepkilere neden oldu.

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Arif Karaman tarafından ilçede ikamet eden şehit yakınları ve gaziler için alışveriş yapmaları için 500 liralık hediye çeki verilmesi talimatında bulunması tepkilere yol açtı.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Diyarbakır Şube Başkanı Reşit Can yaptığı açıklamada, kayyımın yaptığı tasvip edilemez olduğunu söyledi. Can, “Geçtiğimiz günlerde Kayapınar ilçemizin kaymakamı ve aynı zamanda belediye başkan vekili Arif Karaman tarafından Kayapınar ilçesinde ikamet eden şehit yakınları ve gazilere çağrı yapılmak suretiyle belediye hizmet binasında kendilerine bir zincir marketin 500 lira tutarındaki hediye çekleri verilmiştir. Şehitlik ve gazilik mertebesi, öncelikle bilinmedir ki, manevi unsurlarıyla düşünülmesi ve milletimizin gönlünde taşıdığı ulvi kıymetin zarar görmemesi adına herkesin üzerinde titremesi gereken yüce makamdır. Dolayısıyla kamu kurumu ya da herhangi bir kişi ve kurumun bu türden yapacakları maddi yardımların usulü konusunda yüksek hassasiyet göstermeleri en tabi beklentimizdir. Şehit yakınları ve gazi aileleri olarak, her ne ad yardım adı altında olursa olsun, bu makamları sıradanlaştıracak hiçbir hareketi tasvip etmeyeceğimizin bilinmesini isteriz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.