Trafik Kazalarını Önlemek İçin Hurda Araçlarla İlginç Farkındalık

Trafik Kazalarını Önlemek İçin Hurda Araçlarla İlginç Farkındalık
Yayınlama: 13.01.2024
49
A+
A-

Mardin’in Midyat ilçesinde, Trafik kazalarını önlemek için hurda araçlarla ilginç farkındalık oluşturuldu.

Midyat Belediyesi ile İlçe Emniyet Müdürlüğünce trafik kazalarını önleme amacıyla yol kenarına kaza sonucu hurdaya dönmüş araçlar yerleştirilerek farkındalık oluşturuldu. İlçede trafik kazalarını önlemek amacıyla, ilginç bir çalışmaya imza atıldı. Kaza sonucu hasar almış hurda araçlar yol kenarına yerleştirilerek farkındalık oluşturulması amaçlanıyor.

Mardin-Midyat karayolunda, Hurda araçların üzerine hız kilometre sınırı ve cep telefonu ile konuşulmaması gibi uyarı işaretleri yerleştirildi. Ayrıca, araçların üzerinde, “Sizi Evde Bekleyeniniz Var”, “Trafik Kurallarına Uyalım” gibi yerleştirilen hurda araçlar sürücülerin dikkatini çekiyor. Metal panolar üzerine yerleştirilen araçlarla için Sürücü Bayram Arslan, “sürücülerin dikkatini çekmek için güzel bir çalışma yapılmış. Emeği geçenlere teşekkür ederim. Araç kullanırken sürücüler telefonla görüşmesi lazım. Uyarı çok ciddi ve önemli bir konu. Burada, sizin için büyük bir risktir deniliyor. Bizim için gözle görünen ciddi bir konu. Ona hassasiyet göstermek bizim için tabi çok iyi olur. Ayrıca, yayalara ve trafik kurallarına uyulması gerekiyor.”

İlçenin farklı giriş noktalarına da aynı şekilde kazaları önlemek için hurda araçlarla ilginç tabela ve görseller takılacak. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.