Vali Akkoyun, Nusaybin İlçesini Ziyaret Etti

Vali Akkoyun, Nusaybin İlçesini Ziyaret Etti
Yayınlama: 15.09.2023
26
A+
A-

Mardin Valisi/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, yatırımlar hakkında bilgi almak ve incelemelerde bulunmak üzere ilçe ziyaretlerini sürdürüyor.

Bu kapsamda beraberindeki heyet ile birlikte Nusaybin ilçesini ziyaret ederek yapılan, yapılması planlanan ve devam eden projeleri/yatırımları yerinde inceleyip ilçenin genel durumu hakkında bilgi aldı.

Vali Akkoyun, ilk olarak Nusaybin Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı’nı ziyaret ederek ilçenin genel durumu, tamamlanan ve devam eden projeler hakkında bilgi alışverişinde bulunduktan sonra Zeynel Abidin Camii Külliyesi’nde incelemelerde bulundu.

Daha sonra Nusaybin ilçemizin tarihi ve turistik değerleri olan Mor Yakup Kilise’sini ziyaret etti.

Vali / Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun’un bir sonraki durağı, Nusaybin Gençlik Merkezi oldu. Burada incelemelerde bulunup, gençlerimizle buluşarak keyifli zaman geçirdi.

Sınav süreçlerini desteklemek, gençlerin her alanda gelişimlerini sağlamak, gençlere yeni ufuklar kazandırmak, modern kütüphane ortamı, çeşitli kurs ve eğitimler, 8 ve 12. sınıflar için deneme sınavları ile gençlere hizmet veren Gençlik Merkezinde, Üniversiteye hazırlık kursları, ingilizce kursu, müzik ve resim atölyesi ayrıca öğrencilerin ders çalışması için etüt salonunda incelemelerde bulunan Vali Akkoyun gençlerin memnuniyeti karşısında mutluluğunu ifade etti.

Vali Akkoyun; “Ülkemizi emanet edeceğimiz gençlerimizin gelişimi için durmaksızın çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Ardından Vali Akkoyun, Büyükşehir Belediyesince başlatılan Kapalı Semt Pazarı Projeleri kapsamında Nusaybin ilçesinde yapımı tamamlanan Kapalı Semt Pazarını inceledi. Vali Akkoyun; “Modern Kapalı Semt Pazarları ile taze ve hijyenik ürünleri hemşehrilerimizin hizmetine sunmayı önemsiyoruz.” İfadelerini kullandı.

İncelemelerine Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto teşkilat başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi protokolü ile imzalanan, çalışmaları hızla süren Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu Projesi hakkında bilgi alarak devam eden,

Vali Akkoyun; “İlçemizdeki spor aktivitelerini çeşitlendirecek projenin hemşehrilerimiz tarafından da memnuniyet ve heyecanla karşılandığını” ifade etti. Yapımı hızla devam eden Nusaybin Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi inşaatında da incelemelerde bulunan Vali / Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, çalışmalar hakkında Nusaybin Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı’ndan bilgiler aldı.

Son olarak esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelip, hasbihal eden, esnaf ve vatandaşların talep ve önerilerini dinleyen Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun ; Devletimizin her zaman esnaflarımızın yanında olduğunu ve bundan sonra da yanında olacağını ifade edip, Nusaybinlilere samimiyetleri, güler yüzleri ve hoş sohbetleri için teşekkür edip, ziyaret, inceleme ve denetimlerini sona erdirerek ilçeden ayrıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.