Vali Akkoyun Nusaybin’de Mevlit Programına Katıldı

Vali Akkoyun Nusaybin’de Mevlit Programına Katıldı
Yayınlama: 12.10.2023
21
A+
A-

2019 yılında Barış Pınarı Harekâtı sırasında Nusaybin ilçesinde havan ve roket saldırısı sonucu şehit olan 12 vatandaşın anısına mevlit programı düzenlendi.

Mardin Valisi Ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, Nusaybin ilçesinde düzenlenen mevlit programına katıldı.
Nusaybin’deki D Sİ Tesisleri’nde Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, Türkçe, Arapça ve Kürtçe mevlit okutuldu.

Mardin Valisi Ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, programda yaptığı konuşmada bu coğrafyada 40 yıldır huzur, kardeşlik, birlik ve beraberlik mücadelesi verdiklerini belirterek; “Devletimizin bekasına, birlik ve beraberliğine kast eden tüm hain terör örgütlerine karşı tarafını devletinden yana seçenleri, bugün olduğu gibi yarın da tarih her zaman minnetle ve hayırla yad edecektir. Nerede saklanırsa saklansın, kimlere güvenirse güvensinler vatandaşlarımızın canına kast eden, huzurunu bozmaya çalışan bu hain teröristlerin kökünü kazıyacağız. Kan döken, bu millete pusu kuran, zarar veren hiçbir sinsi yapının dünyanın hiçbir yerinde varlığını sürdürmesine izin vermeyeceğiz. Bizler milletçe vatanımıza, bayrağımıza, ezanımıza, demokrasimize, devletimize sahip çıktıkça; hiçbir şer odağı kanlı ve kirli ellerini milletimizin istiklâl ve istikbâline uzatamayacaktır. Hiçbir ihanet şebekesi, hiçbir terör örgütü; birliğimizi, şu içinde bulunduğumuz beraberliğimizi, kardeşliğimizi Allah’ın izniyle asla bozamayacaktır. Bu topraklarda kökleri çok derinde, geçmişi çok eski bir kardeşlik bağı mevcuttur. Bizim kardeşliğimizin hamuru şehitlerimizin kanlarıyla, gazilerimizin fedakârlıklarıyla, milletimizin gayretleriyle yoğrulmuştur. Bizim muhabbetimiz çıkar hesapları üzerine kurulu değildir. Birlik ve beraberliğimiz en büyük gücümüzdür. “Türkiye Yüzyılı” her alanda olduğu gibi; barış, istikrar, huzur, iş birliği ve refahın da yüzyılı olacaktır. Buna yürekten inanıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Daha güçlü bir Türkiye, daha müreffeh bir millet için hiçbir zaman ihtiyat ve teyakkuzu elden bırakmayacağımızı ifade etmek istiyorum. Sözlerime son verirken; sivillerimizi hedef alan hain havan saldırısının 4’üncü yıl dönümünde, aziz şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum.” dedi.

Saldırıda terör kurbanı olan Mehmet Şirin Demir’in gazeteci kızı Gülay Demir ise o acı günü hiçbir zaman unutmadıklarını dile getirdi.

Programın sonunda, Mardin Valisi Ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, şehit ailelerinin bulunduğu masaları tek tek gezerek hal hatırlarını sordu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.