Vali Demirtaş, Cami Açılışına Katıldı

Vali Demirtaş, Cami Açılışına Katıldı
Yayınlama: 25.12.2022
48
A+
A-

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Artuklu ilçesinde inşa edilen Cami’nin açılış törenine katıldı.

Hayırsever Mehmet Sıraç Şimşek’in öncülüğünde diğer hayırseverlerinde katkılarıyla Artuklu ilçesine bağlı Kumlu mahallesinde 500 metrekare üzerinde yapılan 3 katlı ve 1500 kişinin aynı anda ibadet edebileceği caminin açılışı Vali Mahmut Demirtaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Caminin hayırlı olması temennisinde bulunan ve yapımında emeği geçen herkese teşekkür eden Vali Demirtaş, yaptığı açıklamada, “Hayırseverlerimiz köyümüze cami ve içerisinde kuran kursu ve taziye evi olmak güzel bir eser kazandırmış oldular. Camiyi çocuklarımızla doldurmamız lazım. Gençlerimizin gelmesi camilere lazım. Çünkü onlar bizim geleceğimiz. Onlara mutlaka Kuran’ı, İslam’ı ve Peygamber efendimizin ahlakını çok güzel bir şekilde öğretmemiz lazım. Mehmet Sıraç amcaya ve katkıda bulunan herkese tek tek teşekkür ediyorum. Allah hayırlı ve uğurlu eylesin” dedi.

Caminin açılışına; Vali Demirtaş’ın yanı sıra Artuklu Kaymakamı Mesut Tabakcıoğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, Artuklu Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdede, İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

İl Müftüsü Ali Hayri Çelik tarafından yapılan dua sonrası Kumlu Ulu Caminin kurdelesi kesilerek ibadete açıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.