Vali Demirtaş Kış Tedbirleri Toplantısına Katıldı

Vali Demirtaş Kış Tedbirleri Toplantısına Katıldı
Yayınlama: 30.11.2022
16
A+
A-

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, 2022-2023 yılında kış tedbirleri kapsamında alınacak önlemlerin görüşülüp karara bağlandığı toplantıya katıldı.

Valilik Dara Salonunda Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, Kurum Müdürleri ve ilgili personellerin katılım sağladığı toplantıda AFAD Müdürü bir sunum yaptı.

Kış şartlarında Vatandaşlar ve sokak hayvanlarının korunması ve barınması başta olmak üzere alınacak tedbirler görüşülüp karara bağlandı.

Bütün kurumların koordineli bir şekilde çalışıp yağışların olduğu günlerde ilgili tüm kişilerin sahada olması gerektiğini dile getiren Vali Demirtaş, “Kışın yağışlar olumsuz durumları beraberinde getirebiliyor. Her ne kadar yağışların olmasını istesekte yağışların oluşturacağı olumsuzluklara karşı önlemlerimizi almak zorundayız. Bugün bu kapsamda ekip arkadaşlarımız ile bir araya gelerek oluşabilecek durumlar ile alakalı görüş alışverişinde bulunduk. Yağışlar ve doğal afetler öncesinde vatandaşlarımızı ilgili kanallar üzerinden uyaracağız. Muhtarlarımız ve vatandaşlarımız ile sürekli irtibat halinde olacağız. Menfezler, dere yatakları rutin bir şekilde temizlenecek, Risk olan bölgelerde kaya Islahı yapılacak. Belediyelerimiz, kolluk kuvvetlerimiz, sağlık müdürlüğümüz ve AFAD müdürlüğümüzün personelleri başta olmak üzere üzerine görev düşen tüp ekiplerimiz sahada aktif olarak çalışacaklardır. Allah’ın izniyle bu önümüzdeki kış mevsimini kazasız belasız geçirmek için tüm önlemlerimizi alacağız” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.