Vali Demirtaş’tan Bakan Kirişçi’ye Ziyaret

Vali Demirtaş’tan Bakan Kirişçi’ye Ziyaret
Yayınlama: 06.12.2022
37
A+
A-

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Ankara’da bir dizi temas ve ziyaretlerde bulundu.

Kente ivme kazandıracak projeleri bir an önce tamamlamak için Ankara’da çeşitli temaslar gerçekleştiren Vali Mahmut Demirtaş, programı kapsamında Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci’yi ziyaret etti.

Tarım ve Orman Bakanı Kirişci ile bakanlık makamında bir araya gelen Vali Demirtaş, Sultanköy’de yapılması planlanan ‘Mardin Orman Bölge Parkı Projesi’ hakkında görüşerek ilimizde yapılması planlanan diğer projeler ile ilgili de görüş alışverişinde bulundu.

Tarım ve Orman Bakanı Kirişci’ye proje konusundaki talepleri de ileten Vali Demirtaş kabulleri, destekleri ve bakanlık tarafından şehre gerçekleştiren yatırımlar dolayısıyla teşekkür etti. Vali Demirtaş, ziyaretin ardından yaptığı değerlendirmede, 270 bin metrekare bir alan içerisinde gerçekleştirilecek proje ile vatandaşların yeşil alanlarda sosyal aktivitelerini gerçekleştirme ihtiyacının önemli bir ölçüde karşılanacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Mardin’in kalkınmasına katkı sunacak projeler için gerekli her türlü desteği aldıklarını belirten Vali Demirtaş, şunları söyledi: “Orman Bölge Parkı ile vatandaşlarımız sosyal aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri bir alana kavuşacaklar. 270 bin metrekarelik bir alana sahip olacak parkımızın içerisinde; mesire alanı, çocuk oyun grupları, yürüyüş yolları, peyzaj alanları, otopark, idari bina ve çeşitli sosyal donatılar yer alacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın destekleriyle şehrimize yakışır bir eser kazandırmak için var gücümüzle çalışıyoruz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.