Yaş Manyetik Tambur Özellikleri

Yaş Manyetik Tambur Özellikleri
Yayınlama: 03.12.2022
19
A+
A-

Yaş manyetik ayırıcı özellikle madencilik ve cevher zenginleştirme işlemlerinin gerçekleştirilmesi sırasında kullanılır. Mikron büyüklüğündeki minerallerin manyetik kümelenmesi için sulu yani yaş sistemler tercih edilir. Küçük emisyon boyutundaki minerallerin konsantrasyonunda diğer cevher hazırlama proseslerinde çok yüksek kayıplar sorunu ıslak manyetik ayırıcılar ile aşılmıştır. Metal hurdalarının sıvılardan ayrıştırılmasında, ağır sıvı konsantrelerinin, akan sırların, emayelerin ve yağların ayrıştırılmasında güvenle kullanılır. Bu tamburlar sayesinde cevherler geri elde edilir ve konsantre hale getirilerek makine ve filtrelerin ömrü uzar.

Yaş manyetik tambur ayırıcı, yarı dolu bir yaş manyetik tambur, bir malzeme besleme odası, bir cevher oluğu ve bir tahrik ünitesinden oluşur. Manyetik tambur ayırıcı, tambur hızı ve manyetik alan kuvveti ile ayırma kalitesini optimize eder. Tambur manyetik seperatörün manyetik alan kuvveti B.A.S. Laboratuvarda belirlenir. Islak manyetik tambur seperatör ile 900 gauss ile 5.000 gauss arasında etkin bir şekilde uygulanabilmektedir.

İnce manyetit mineralleri veya ferrosilikon gibi demir kaya tuzu tozlarını konsantre etmek için endüstride kullanılan bir ıslak yıkayıcının çalışma prensibini gerçekleştiren makine tamburdur. Kıymetli bir cevher toplanarak temin edilen ortalama malzemenin belirli bir yüzdesinde kullanılamaz. Cevher ıslak manyetik seperatör sayesinde geri kazanılmıştır. Örneğin bir kömür hazırlama tesisinde manyetit geri kazanımı. Yüksek manyetik alan (NdFeBneodimyum mıknatıs) Yarı manyetik tambur Altyapı seramikleri, vb. Çamurda manyetik duyarlılığı düşük ferromanyetik demir-demir türevlerinin saflaştırılmasında kullanılır.

Islak manyetik tamburlu ayırıcılar, ağır ortamlarda ve demir cevheri bazlı tesislerde, manyetik malzemeler/ferrosilikon yenilemede yaygın olarak kullanılır. Bu ayırıcılar, ürün akışından manyetik malzemeleri alarak ürünün saflığını ve bulunduğu tesisin üretkenliğini artırır. Yüksek düzeyde ürün saflığı gerektiren uygulamalar. Islak Manyetik Tambur Ayırıcı, çok ince ve zayıf mıknatısları yoğun malzemelerden bile ayırabilen yüksek manyetik alan gücüne sahip bir modele sahiptir. Islak Manyetik Tambur Ayırıcı, kömür zenginleştirme gibi işlemlerde de kullanılabilir. Islak Manyetik Tamburlu Seperatör, özel tasarımı sayesinde üretimi kesintiye uğratmadan mevcut üretime kolayca monte edilebilir. Minimum enerji tüketimi ve emek tasarrufu sağlayan yapı, enerji ve emek tasarrufu sağlar.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.