Yaz Spor Okulu Öğrencilerine Malzeme Dağıtımı Yapıldı

Yaz Spor Okulu Öğrencilerine Malzeme Dağıtımı Yapıldı
Yayınlama: 27.07.2023
29
A+
A-

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığınca, Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde yürütülen yaz spor okulu projesi kapsamında Vali Mahmut Demirtaş’ın katılımıyla Artuklu spor salonunda malzeme dağıtım töreni gerçekleştirildi.

Çocuk ve gençlerin serbest zamanlarını sporla geçirmelerini, güzel vakit geçirmelerini, sporla tanışmalarını sağlamak, sağlıklı bir yapıya kavuşturmak ve sporu bir yaşam biçimi haline getirmek amacıyla Mardin Büyükşehir Belediyesince ilçede (Artuklu, Nusaybin, Midyat, Dargeçit, Ömerli, Savur, Yeşilli, Derik, Mazıdağı) ve 6 spor branşında (Futbol, Voleybol, Basketbol, Yüzme, Atletizm, Cimnastik) yaz spor okulları projesi hayata geçirildi.

Toplamda 12.000 çocuk ve gencin katılım sağladığı kurslar tamamen ücretsiz olup, servis, malzeme ve ekipman desteği de Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlandı.

Artuklu spor salonunda kursa katılım sağlayan öğrenciler ile bir araya gelerek kendilerine malzeme dağıtan Vali Demirtaş, öğrencileri, çocukları ve gençleri her zaman desteklediklerini dile getirdi.

Çocukların geleceğin güvencesi olduğunu vurgulayan Vali Demirtaş;

‘’ Göreve başladığımız günden bu yana öğrenciler, çocuklar ve gençlere yönelik birden çok projeyi hayata geçirdik. Bunlardan bir tanesi de yaz spor okulları projemiz. Bu proje kapsamında binlerce çocuğumuza ulaştık. Kendilerinin bir nebze olsun yüzlerinin gülmesi ve birbirleri ile kaynaşmaları için görevli arkadaşlarımız kurs boyunca yoğun çaba harcadılar. Bugün ki malzeme dağıtım törenimizin hayırlı olmasını diliyorum’’ diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.